Satılık RME FireFace 800 ses kartı ve Focusrite ISA ONE Analog Preamp

30 Eylül 2016 | By admin | Filed in: Keyfi Müzik Güncel.

RME FİREFACE 800 SES KARTI
Fiyat: 2800 Lira

RME Fireface 800 ses kartımı başka bir ses kartı aldığım için satıyorum.Yanında hediye olarak Texas Instruments Firewire kartı veriyorum (150 lira degerinde, Akalın Müzikten alındı.)
Ses kartının kutusu duruyor. Hiçbir arızası olmamakla beraber kozmetik olarakta sıfırdan farksızdır. Evde kullanıldı.
Yalnızca Universal Audio Apollo Twin USB ses kartı ile takas edebilirim.SES KARTI ÖZELLİKLERİ[COLOR=rgb(0,0,255)]
[/COLOR]RME, 2 yıllık geliştirme döneminin ardından, dünyanın en güçlü bağlantı arabirimi Firewire 800’e sahip 56-Kanal, 24-Bit/192 kHz profesyonel ses kartı Fireface 800’ü sizlerin kullanımına sundu. RME Fireface 800’ü rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, 3. parti firmalara bağımlı olmadan kendi firewire ses teknolojisini geliştirmiş olmasıdır ve Firewire teknolojisini profesyonel ses uygulamaları için optimize etmiştir. Diğer tüm Firewire ses kartı üreticileri 3. parti firmalara bağımlıdır ve bu durumun getirmiş olduğu problemlerle karşı karşıyadırlar. RME ise kendi firewire audio chip’i ve kendi bünyesindeki driver yazımı sayesinde tüm müzik programları ve işletim sistemleri ile son derece uyumlu çalışmaktadır. ADI-8 konvertörlerin analog teknolojisi, QuadMic ve OctaMic’in Mikrofon teknolojisi (Class-A), Hammerfall DSP serisinin TotalMix teknolojisi ve yıllardan beri etkili ve tutarlı driver’lar, programlamanın getirdiği deneyim ve DIGICheck’ten tam destek, Fireface 800’ü en iyinin daha da iyisi yapmaktadır!.. Fireface 800, bir ses kartında bulunabilecek tasarlanmış en iyi enstrüman ve Mikrofon girişlerine, yüksek güçlü kulaklık çıkışına ve 119 dBA’lik mükemmel sinyal-gürültü oranına sahiptir. Mac ve PC ortamında profesyonel bir cihazla sorunsuz çalışmak isteyenler için ideal bir ses kartı olan Fireface 800, aynı zamanda bilgisayara bağlanmadan (stand-alone) harici bir AD/DA çevirici, kulaklık mixer’i, format çevirici, enstrüman veya Mikrofon pre-amp’i, monitor mixer’i olarak da çalışabilmektedir. Ürünün piyasaya sunulduğu tarihten bu yana, hala dünyadaki "tek" Firewire 800 arabirimini kullanan ses-kartı olması özelliği, RME firmasının teknolojik başarısının en büyük ispatı olarak görülmektedir.

– Giriş AD: 8 x 1/4" TRS (balanslı), 4 x XLR Mikrofon
– Çıkış DA: 8 x 1/4" TRS (balanslı)
– Dijital Giriş: 2 x ADAT optik (16 kanal) veya SPDIF optik, SPDIF koaksiyel (AES/EBU uyumlu)
– Dijital Çıkış: 2 x ADAT optik (16 kanal) veya SPDIF optik, SPDIF koaksiyel (AES/EBU uyumlu)
– Dinamik Genişlik AD: 112 dBA – THD AD: < -110 dBFOCUSRITE ISA ONE ANALOG PREAMP
Fiyat: 1600 LiraÜrün çok yenidir ve hiçbir sorunu arızası yoktur. Kozmetik olarakta tertemizdir.

İstanbul içi elden teslim edilir. Takas lütfen teklif etmeyiniz.
ISA One Focusrite şirketinin prestijli ISA trafo-temelli teknolojisini inanılmaz bir fiyata sağlam ve portatif bir şasi içerisinde sunmaktadır.
ISA One, Lundahl L1538 ses trafosu ve ısmarlama üretilen zobel ağını orijinal ISA110 modülündeki klasik mikrofon topolojisi ile birlikte içermektedir.(Orijinal 110 modülü, Focusrite şirketinin efsanevi Forte konsolunun mihenktaşını oluşturmuştur.)
Mic, XLR ve TRS jack barındıran sağlayan hat girişini ve bağımsız D.I. kanalını üzerinde barındırmakta olup, girişe özel kazanç kontrolü, aktif veya pasif empedans anahtarı, sinyali herhangi bir yönlendirecek TRS jack çıkışı ve bağımsız bir XLR çıkıştan oluşmaktadır. Bu esnek bağımsız D.I. ISA One ürünü mikrofonlanmış bir gitar amplisi ile gitar sinyalini karıştırmak isteyen teknisyenler için ideal ortak yapmakta olup aynı zamanda vokal ile gitar için tek bir klasik çözüm ihtiyacı olan sanatçılar içinde ideal konuma getirmektedir.
Değişken empedans devresi üniteye eklenmiş olup, kullanıcıya özenle ayarlanmış 4 farklı empedans ayarı sunmaktadır. Orijinal 110 empedansına ek olarak tasarlanan 3 farklı empedans seçeneği kullanılacak herhangi bir mikrofon ile preamplinin mükemmel eşleşmesine veya yaratıcı eşleşmemesine imkan tanımaktadır. ISA One aynı zamanda preamp veya DI bölümü ile çıkış katı arasında herhangi bir işleme yapmayı istemeniz halinde size bunu sağlayacak olan insert noktası ile beraber cihazın ön panelinde fantom güç, faz tersleme ve 18dB/oktav 75Hz yüksek geçirgen anahtarlarına da sahiptir.
Hem mikrofon hem D.I. kanalları için bağımsız, hareketli bobin formundaki giriş seviyeleme VU-metresi değişken kalibrasyon ayarı sayesinde ekipmanın hem analog hem dijital kayıt medyasına entegrasyonunu kolaylıksa sağlamaktadır. İki adet 6 basamaklı LED peak-metresi insert noktasından önce veya sonra seviyelemeye yapmakta, seviyeleme kalibrasyonları Digidesign ProTools HD sistemler ile aynı referans noktalarına sahip olduğundan ötürü zahmetsiz bağlantı sunmaktadır.
ISA One ayrıca dışardan gönderilebilecek harici bir stereo sinyali kulaklığınıza beslemenize imkan tanıyan iki adet TRS girişe ve kulaklık çıkışına sahiptir.


Bir cevap yazın